REKLAMA

Areszt dla podejrzanego o podpalenie domu w Korczynie. To 48-letni mieszkaniec budynku (ZDJĘCIA)

KORCZYNA / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie domu w Korczynie. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek około godz. 18.30 policjanci zostali powiadomieni o prawdopodobnym podpaleniu domu w Korczynie. W chwili, gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, budynek stał już w płomieniach. Kiedy doszło do pożaru w domu znajdowała się 70-letnia kobieta oraz jej 48-letni syn. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj: Pożar domu w Korczynie na “Działach” (ZDJĘCIA).

Gdy kobieta zauważyła dym oraz płomienie trawiące drewnianą konstrukcję jej domu, uciekła z budynku. Po chwili okazało się, że 48-latek również jest bezpieczny i z oddalenia przygląda się skutkom pożaru. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak ustalili policjanci, tuż przed pożarem 48-latek odgrażał się swojej matce, że podpali dom. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 48-latka tymczasowego aresztu.

Sąd przychylił się do wniosku i orzekł 3-miesięczny areszt dla podpalacza.

źródło: KMP Krosno

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

16-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline