Areszt dla podejrzanego o podpalenie domu w Korczynie. To 48-letni mieszkaniec budynku (ZDJĘCIA)

KORCZYNA / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie domu w Korczynie. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek około godz. 18.30 policjanci zostali powiadomieni o prawdopodobnym podpaleniu domu w Korczynie. W chwili, gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, budynek stał już w płomieniach. Kiedy doszło do pożaru w domu znajdowała się 70-letnia kobieta oraz jej 48-letni syn. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj: Pożar domu w Korczynie na “Działach” (ZDJĘCIA).

Gdy kobieta zauważyła dym oraz płomienie trawiące drewnianą konstrukcję jej domu, uciekła z budynku. Po chwili okazało się, że 48-latek również jest bezpieczny i z oddalenia przygląda się skutkom pożaru. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak ustalili policjanci, tuż przed pożarem 48-latek odgrażał się swojej matce, że podpali dom. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 48-latka tymczasowego aresztu.

Sąd przychylił się do wniosku i orzekł 3-miesięczny areszt dla podpalacza.

źródło: KMP Krosno

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

16-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)