REKLAMA

Pożar domu w Korczynie na “Działach” (ZDJĘCIA)

KORCZYNA / PODKARPACIE. O godz. 18.26 w dniu 13.02.2018 r. od oficera dyżurnego Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, otrzymaliśmy zgłoszenie o możliwości podpalenia domu w m. Korczyna, przez jego mieszkańca.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa pojazdy z KM PSP Krosno. Gdy pojazdy te były już w drodze, kolejne zgłoszenie  przekazywało informację, że dom już się pali. Do pożaru zadysponowano kolejne samochody gaśnicze z KM PSP Krosno oraz OSP Korczyna i OSP Kombornia. Duża odległość i bardzo trudny dojazd do budynku, a także prawdopodobnie użycie do podpalenia cieczy łatwopalnej, spowodowały, iż w momencie przybycia pierwszych pojazdów pożarniczych, cały drewniany budynek mieszkalny objęty był już ogniem. Na miejscu znajdował się patrol Policji, który zatrzymał podpalacza.

Działania zastępów PSP i OSP polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– odłączeniu prądu od budynku na słupie energetycznym
– podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu,
– ewakuacji zwierząt z budynku (,
– rozbiórce spalonych konstrukcji budynku,
– usunięciu spalonego wyposażenia z wnętrza,
– wyniesieniu butli z gazem propan butan z budynku,
– dowożeniu wody na miejsce pożaru,
– oświetleniu miejsca zdarzenia,
– przeszukaniu pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał mieszkankę budynku. Po przebadaniu okazało się, że nie wymagała ona hospitalizacji i została pod opieką swojej córki. W trakcie działań, gdy strażacy pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukiwali palący się budynek, znaleźli ciało jednego psa oraz dwóch kotów. drugim psem, który wydawał się być podtruty produktami spalania, strażacy zaopiekowali się umieszczając go w kocu, a następnie podali mu tlen. Opiekę nad zwierzęciem przejęli członkowie OTOZ Animals Krosno, którzy przyjechali na miejsce pożaru. Trzecim psem zaopiekowali się sąsiedzi.

Naczelnik Wydziału
Operacyjno-Rozpoznawczego
KM PSP w  Krośnie
bryg. Mariusz Kozak

14-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Inline
Inline