Zostałeś oszukany przez fikcyjnego agenta ubezpieczeniowego? Zgłoś się na policję!

BRZOZÓW / SANOK / PODKARPACIE. Brzozowscy funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie prowadzą śledztwo w sprawie szeregu oszustw związanych z wyłudzaniem pieniędzy pod pozorem inwestowania w instrumenty finansowe, których gwarancją miało być osiągniecie wysokiego zysku. Policjanci poszukują osób pokrzywdzonych.

Prokuratura Okręgowa w Krośnie nadzoruje śledztwo ozn. sygn. Akt PO I Ds. 45.2021 prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie w sprawie przeciwko Wojciechowi Cz. Podejrzanemu o to, że w okresie od kwietnia 2011 roku do marca 2021 roku na terenie różnych miejscowości województwa podkarpackiego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu pokrzywdzonych, w ten sposób, że podając się za agenta ubezpieczeniowego, m. in. Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego na Życie Ergo Hestia S.A. w oparciu o sporządzone fikcyjne dokumenty, w szczególności:

– wnioski o zawarcie umowy ubezpieczenia na życie, polisy z lokowaniem składki w fundusze inwestycyjne, lokaty krótkoterminowe i długoterminowe, w tym „Bezpieczny Parasol”, „Mikołajkowa”, „Promocja”, umowy ubezpieczenia „OVB Ergo Invest”, umowy oprocentowanego depozytu pieniężnego zabezpieczonego wekslem In blanco – wyłudzał od pokrzywdzonych gotówkę i wprowadził ich w błąd co do przeznaczenia środków pieniężnych.

W toku śledztwa ustalono, że pokrzywdzonych działaniem podejrzanego Wojciecha Cz. może być więcej, niż tych, którzy dotąd zgłosili się do postępowania.

W związku z powyższym Prokuratura Okręgowa w Krośnie zwraca się do wszystkich osób, które wpłaciły pieniądze Wojciechowi Cz., będąc przekonanymi, że zawierają wskazane wyżej umowy – o zgłoszenie się w tej sprawie – w terminie do dnia 30 września 2021 roku – do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie pod numerem telefonu 47 82 91 338, 47 82 91 310 z powołaniem się na numer sprawy: PO I Ds. 45.2021 i RSD – 162/21 lub do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, tel. 13 43 718 00.


zdjęcie poglądowe

źródło: KPP Brzozów

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)