Zatrzymał pijanego kierowcę kilkunastometrowej ciężarówki! (ZDJĘCIA)

Zdecydowana reakcja i spostrzegawczość, będącego na dniu wolnym policjanta, doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy, który podczas manewrowania kilkunastometrowym zestawem pojazdów na parkingu, uszkodził pomnik. Policjant zaalarmował oficera dyżurnego i przekazał szczegóły identyfikacyjne pojazdu, dzięki czemu sprawca został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie 29-letniego kierowcy ciężarówki.

 303-237391

W piątek około godz. 16, w rejonie klasztoru Bernardynów w Dukli, doszło do uszkodzenia pomnika przez kierującego ciężarowym iveco z naczepą. Manewrująca po parkingu ciężarówka zwróciła uwagę naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie nadkom. Krzysztofa Belczyka, który będąc po służbie, przejeżdżał w tym czasie przebiegającą niedaleko klasztoru ulicą Trakt Węgierski.

Policjant odjechał kilkaset metrów, jednak postanowił zawrócić i sprawdzić, czy kilkunastometrowy zestaw pojazdów nie spowodował uszkodzeń infrastruktury. Kiedy funkcjonariusz dotarł na parking okazało się, że ciężarówka zdążyła już odjechać, pozostawiając po sobie zniszczony krawężnik oraz uszkodzony u podstawy pomnik.

303-237392

Funkcjonariusz niezwłocznie poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego krośnieńskiej komendy, przekazując szczegółowy opis pojazdu, którego kierujący chwilę wcześniej wykonał serię karkołomnych manewrów na placu przy klasztorze. Niedługo po tym, patrol drogówki zatrzymał ciężarowe iveco w Miejscu Piastowym. Pojazd został poddany oględzinom, a kierujący badaniu na stan trzeźwości.

Okazało się, że siedzący za kierownicą 29-latek miał około 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie.

303-237393

źródło: KMP Krosno


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych (ZDJĘCIE) 

SANOK. Policyjny pościg za młodą kobietą. Zderzenie z radiowozem! (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

21-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)