Zabito Polaka w Londynie. Zatrzymano 13-latka! Ofiara pochodziła z Podkarpacia

PODKARPACIE/ LONDYN. Kilka dni po zabójstwie Dariusza W., 46-letniego Polaka londyńska policja poinformowała o zatrzymaniu podejrzanego o morderstwo. Zatrzymanym okazał się 13-latek, który usłyszał zarzut zabójstwa. Służby wciąż poszukują pozostałych napastników.

Dariusz W. na stałe mieszkał na Wyspach, niedaleko miejsca zdarzenia. W nocy z poniedziałku na wtorek na Tavistock Road w Yiewsley na przedmieściach Londynu 46-latek został zaatakowany nożem. O godzinie 00:12 policja dostała zawiadomienie o mężczyźnie ranionym nożem. Przybyłe na miejsce służby podjęły próbę reanimacji, która trwała ponad pół godziny, jednak nie udało się uratować życia mężczyzny. Jest on pierwszą ofiarą zabójstwa w 2022 roku w Londynie.

Przeprowadzona sekcja zwłok potwierdziła, że przyczyną śmierci były rany kłute pachwiny i klatki piersiowej.

Prawdopodobną przyczyną napaści była sprzeczka słowna pomiędzy mężczyznami, którzy w następstwie zaatakowali nożem 46-latka. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia, rozbiegli się w różnych kierunkach, jednak policji udało ustalić się personalia, w związku z czym został aresztowany 13- latek, który prawdopodobnie zadał śmiertelny cios. Chłopiec usłyszał zarzut zabójstwa. Został zwolniony za kaucją, jednak ma się wstawić na rozprawie, która odbędzie się początkiem lutego. Drugim aresztowanym jest 27-latek.

Jednak policja nie ustaje w poszukiwaniach, nadal szuka pozostałych napastników. 

Do zdarzenia doszło na ruchliwej ulicy, dlatego londyńska policja apeluje do mieszkańców, którzy byli w tamtym momencie lub chwilę wcześniej w okolicy o udostępnienie nagrań z samochodu lub przekazaniu istotnych informacji, jeśli takie mają.

Jak wynika z ustaleń echodnia.eu ofiara, napaści pochodziła z powiatu tarnobrzeskiego, a dokładnie z miejscowości w Gminie Nowa Dęba.

źródło: Red., echodnia.eu, PAP, polsatnews.pl, polskieradio24.pl


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie
 POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

09-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)