Wysoka fala wywróciła kajak. 17 i 18-latek w wodzie

SOLINA / PODKARPACIE. Policjant patrolu wodnego pełniący służbę na Jeziorze Solińskim wraz z ratownikami WOPR, interweniowali w czwartek w związku z wywróconym kajakiem. Załogę kajaka, 17 i 18-latka wywróciła wysoka fala. Dzięki szybkiej reakcji służb nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w czwartek, kilka minut po godz. 12. sierżant sztabowy Tomasz Wojtanowski, który pełnił służbę na Jeziorze Solińskim otrzymał zgłoszenie od ratowników WOPR, że w okolicy wyspy okresowej wywrócił się kajak, a jego załoga potrzebuje pilnej pomocy.

Policjant, jako pierwszy dotarł na miejsce i wyciągnął z wody jednego z rozbitków, który wycieńczony i wychłodzony trafił do kabiny policyjnej łodzi. Drugi chłopiec został uratowany przez ratowników WOPR, którzy w tym czasie dotarli na miejsce.

W kajaku płynęło dwóch uczestników obozu dla wychowanków jednego z domów dziecka na Śląsku, 17 i 18-latek. Jak ustalili policjanci, obozowicze pod opieką wychowawcy pływali kajakami po jeziorze, a gdy zerwał się silny wiatr załogi wróciły do przystani. Jeden z kajaków nie zdołał dotrzeć do przystani bezpiecznie, gdyż wywróciła go wysoka fala.

Dzięki błyskawicznie zorganizowanej akcji ratowniczej udało się uratować chłopców, którzy zostali przekazani pod opiekę wychowawców.

sierżant sztabowy Tomasz Wojtanowski

źródło: KPP Lesko

31-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)