Nocna Jazda Ratowników dla Marcelinki

Ratownicy dla Marcelinki
19-05-2024 / 19-05-2024
Jedlicze ( Orlen Południe S.A., Trzecieskiego, Jedlicze )
wstęp wolny

Nocna Jazda Ratowników dla Marcelinki odbędzie się w dniu 19 maja 2024 roku. Rozpocznie się o godzinie 13:00. Będzie to już dziewiąta edycja wydarzenia, które łączy serca nie tylko ratowników i służb mundurowych, ale też mieszkańców regionu.

Marcelinka z Odrzykonia, choć ma dopiero 7 lat, przeszła już 5 operacji. Ich celem była poprawa wzroku, słuchu, usunięcia przykurczy w palcach ręki.
Jej choroba – wywołana aberracją chromosomu II pary 2q24.3q32.1 – objawia się m.in. opóźnionym rozwojem, niepełnosprawnością intelektualną, padaczką, dysmorfiami w budowie kończyn, uszu i oczu, mikrocefalią, mikrognatią.

Rodzice dziewczynki opowiadają, że od urodzenia lekarze nie dawali jej szans nawet na namiastkę normalnego życia.
- Nie wiemy, co kryje się jeszcze pod nazwą choroby Marcelki i z czym przyjdzie nam się zmierzyć, dlatego robimy już teraz wszystko, żeby rozwijała się najlepiej jak tylko jest w stanie -podkreślają rodzice.
Marcelinka nie mówi, usiadła dopiero w wieku 2 lat, a samodzielne kroki zaczęła stawiać dopiero na swoje 5 urodziny. - Nadal jednak jej chód jest niestabilny i bardzo często wymaga naszej pomocy - mówi Katarzyna Bury, mama.
Dziewczynka każdego dnia ciężko pracuje z logopedą, psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutą, terapeutą SI, terapeutą ręki. Jest pod stałą kontrolą lekarzy specjalistów – neurologa, nefrologa, kardiologa, alergologa, otolaryngologa. Koszty niestety przekraczają możliwości finansowe rodziców.

Zbiórka przeprowadzona podczas Nocnej Jazdy Ratowników pozwoli m.in. pokryć opłaty za rehabilitację, leczenie i dojazdy do specjalistów na kontrole pooperacyjne.
Wydarzenie, które tradycyjnie zakończy i przejazd służb ratowniczych, zostało zaplanowane na niedzielę. Później tradycyjny przejazd do Krosna i zakończenie przy Komendzie Miejskiej PSP.ZOBACZ WIĘCEJ WYDARZEŃ