Wstrząs anafilaktyczny i trudności z oddychaniem (VIDEO)

Wstrząs anafilaktyczny i trudności z oddychaniem (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Kolejny pracowity dyżur nad Soliną. Tuż po rozpoczęciu go załoga łodzi R23-02W została zadysponowana do ośrodka wypoczynkowego Rewita w Solinie. Z kolei załoga ambulansu wodnego interweniowała wobec nie przytomniej osoby po ukąszeniu przez owady.

Najpierw załoga  łodzi R23-02W została zadysponowana do ośrodka wypoczynkowego Rewita w Solinie. Pomocy potrzebował 10-cio latek, który uskarżał się na trudności z oddychaniem. Podczas wywiadu okazało się, że chłopiec choruje na astmę oskrzelową. Po podaniu leków objawy choroby ustąpiły, zaś chłopiec został pod opieką mamy.

Chwilę później załoga ambulansu wodnego otrzymała zgłoszenie o osobie nieprzytomnej, ukąszonej przez owady. Pacjent w ciężkim stanie z objawami wstrząsu anafilaktycznego wymagał natychmiastowego transportu do szpitala. Z uwagi na ciężki stan w działaniach użyto śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownicy przypominają, że w przypadku ukąszeń lub użądleń owadów błonkoskrzydłych, może wystąpić silna reakcja uczuleniowa. W takich przypadkach niezbędna jest szybka pomoc medyczna.

źródło/foto: Bieszczadzkie WOPR

28-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)