WOT: Ostatnia szansa w tym roku na dołączenie do terytorialsów. Batalion niemal w komplecie (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ochotnicy, którzy chcą jeszcze dołączyć do terytorialsów, mają ostatnią szansę w tym roku. Wolnych stanowisk dla szeregowych pozostało w zasadzie kilkanaście, nieco większe perspektywy mają podoficerowie oraz oficerowie rezerwy.

Sanocki 35. batalion lekkiej piechoty Obrony Terytorialnej stał się faktem. Formowanie jednostki wojskowej powoli dobiega końca. W jego skład wchodzą żołnierze z powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, brzozowskiego i krośnieńskiego.

Przypomnijmy, że w najbliższy weekend szkolenie podstawowe rozpocznie trzecia już tura ochotników. Z kolei w następnym tygodniu dołączą do nich ci, którzy będą uczestniczyć w szkoleniu wyrównawczym. Zwieńczeniem pracy nowych żołnierzy będzie uroczysta przysięga wojskowa.

Natomiast, jak czytamy na stronach internetowych WKU Sanok, w związku z licznymi pytaniami oraz złożonymi wnioskami ochotników do terytorialnej służby wojskowej, sanocki batalion przeprowadzi dodatkowe szkolenie w listopadzie.

img_8793

Ostatnie rozmowy kwalifikacyjne na wolne stanowiska planujemy 26 października br. – informuje mjr Piotr Lasek, Szef Wydziału Rekrutacji WKU Sanok.

Wolnych stanowisk dla szeregowych pozostało niewiele. Dysponujemy jeszcze wakatami podoficerskimi oraz oficerskimi – uzupełnia ppłk Rafał Jarosz, dowódca batalionu.

Wspomniane szkolenie wyrównawcze planowane w listopadzie, to propozycja kierowana przede wszystkim dla podoficerów – tutaj wymagane jest wykształcenie średnie, oraz oficerów rezerwy.

Wojskowa Komenda Uzupełnień zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania wniosków. Czasu pozostało niewiele.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁO SZKOLENIE WE WRZEŚNIU!

ZOBACZ TAKŻE:

„Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić”. Kolejni terytorialsi zaprzysiężeni (FILM)

Szkolenie poligonowe, musztra i oswajanie się z bronią. Trwają szkolenia kolejnych terytorialsów z batalionu sanockiego (FILM, ZDJĘCIA)

Miasto przygotowuje się na przyjęcie żołnierzy WOT. Czy w Sanoku powstanie strzelnica? (FILM)

Po wielu chudych latach w końcu mamy wojsko w Sanoku. Trwa formowanie sanockiego batalionu Obrony Terytorialnej

 

 

11-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)