Wolontariat nie taki straszny. Strachy zapraszają chętnych do pomocy!  

KROSNO / PODKARPACIE. Nocne Teatralia Strachy to festiwal sztuk alternatywnych, który powstał 14 lat temu – i od tamtej pory, co roku powraca do Krosna, by odkrywać rozległe, fascynujące światy sztuki alternatywnej. To festiwal niekończących się przeżyć artystycznych, mający realny wkład w rozwój kultury miasta i regionu, wspierający rozmaite działania lokalne oraz promujący różnorodne formy twórczości niezależnej. W dodatku stale rozbudowuje swoją formułę i podejmuje nowe wyzwania, co sprawia, że pozostaje jednym z wyraźniejszych punktów na mapie polskich wydarzeń związanych ze sztuką offową.

Najbliżej tych wydarzeń są właśnie Wolontariusze, czyli osoby nieodpłatnie pomagające w organizacji.

Jak sami organizatorzy przedsięwzięcia przyznają, Nocne Teatralia Strachy nie byłyby takie, gdyby nie ogromny wkład twórczej pracy i pozytywnej energii ze strony Wolontariuszy, aktywnie uczestniczących w przygotowaniach do każdej odsłony festiwalu. To właśnie ich godny podziwu zapał i entuzjazm, w połączeniu z licznymi talentami, kreatywnością, znacząco decyduje o skali oraz wyjątkowej atmosferze całego wydarzenia. I utwierdza w przekonaniu, że kolejna edycja imprezy po prostu nie może się bez nich obejść.

Dlatego w związku z nadchodzącą 14. odsłoną Festiwalu rusza kolejny nabór Strachowych Wolontariuszy.

Dlaczego warto zostać Wolontariuszem?

Osoby biorące udział w tym przedsięwzięciu mają okazję do bliskiego, rzadko spotykanego gdzie indziej kontaktu z pasjonującymi zjawiskami, pochodzącymi z różnych dziedzin sztuki. Mogą na wiele sposobów rozwijać swoje pasje, zdobyć cenną, praktyczną wiedzę oraz doskonalić przydatne umiejętności. Działania w zakresie Strachowego Wolontariatu pozwalają również na realizację praktyk studenckich i zyskanie doświadczenia przydatnego w życiu zawodowym. Ponadto, zapewniają również upominki w formie wolontariackiej wyprawki, pierwszeństwo wstępu na bezpłatne warsztaty, realizowane w ramach 14. edycji Festiwalu Nocne Teatralia Strachy, a także kontakt z wieloma ciekawymi ludźmi oraz świetną zabawę.

Strachowymi Wolontariuszami mogą zostać osoby w każdym wieku! Jeżeli uważasz, że to właśnie TY powinieneś zostać Wolontariuszem podczas 14. edycji Nocnych Teatraliów Strachy, wypełnij kartę zgłoszeniową:

https://docs.google.com/forms/d/1s89OI93POzykWVQavEf3kJH3VUGvRJwRdd1NhPMY2QI/viewform?edit_requested=true

Zainteresowani wolontariatem mogą znaleźć więcej informacji na stronie festiwalu: http://nocneteatralia.pl/wolontariat a także na portalu Facebook czy Instagram (@nocneteatralistrachy)

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 25 czerwca! Zgłoś się już dziś!

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Krosno.

Tegoroczna edycja imprezy, odbędzie się w dniach 9-11 września (czwartek-sobota). Szczegółowy program imprezy zostanie opublikowany niebawem.

 

materiały nadesłane

11-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)