Wilki znów porywają psy w Dudyńcach. Tyle zostało z małego kundla (ZDJĘCIA)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. O kolejnym ataku wilków na psy w Dudyńcach w gminie Bukowsko informują nas mieszkańcy tej miejscowości. W nocy z 3 na 4 maja z budy na jednej z posesji wyciągnięty został mały 2-letni kundelek. Pozostały po nim tylko kłębki sierści. Właściciele podają, że w Dudyńcach zagryzionych zostało już ponad 15 czworonogów.

W nocy z 3 na 4 maja br. w godzinach nocnych na mojej posesji w miejscowości Dudyńce kolejny już raz miał miejsce atak wilków na psy.

W pewnym momencie usłyszałem jak wszystkie psy sąsiadów zaczęły bardzo głośno szczekać.  Jeden z psów zakwiczał tak, że reszta najprawdopodobniej pouciekała i się schowała. Rano zobaczyłem, że z budy, która jest pod schodami mojego domu leżą rozszarpane kłębki sierści, a psa w środku już nie ma – relacjonuje nasz Czytelnik.

Mieszkańcy się boją. Składamy pisma oraz zażalenia do Urzędu Gminy w Bukowsku, ale kolejny już raz nic się nie dzieje w tej sprawie, a jak widać wilki są nadal głodne. Co będzie jak psów zabraknie? – zastanawia się autor zdjęć.

Jak przekazuje autor prośby o nagłośnienie sprawy, to nie pierwszy atak wilków w Dudyńcach.

Zjedzonych zostało już ponad 15 psów oraz kilkanaście owiec z gospodarstwa rolnego. W załączniku przesyłam foto pozostałości z mojego psa – podaje nasz rozmówca.

Ponadto, w ostatnich dniach, już po opisywanym zdarzeniu, zjedzony został kolejny pies. Tym razem chodziło o psa, który pilnował bydła.

O atakach wilków w Dudyńcach i w innych miejscowościach gminy Bukowsko pisaliśmy już kilka razy.

Wilki znów zaatakowały! „Wkrótce dojdzie do tragedii” (FILM, DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

Ataki wilków. „Zostawiają tylko głowy i nogi owiec” (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BIESZCZADY. Wilki rozszarpały ciężarną łanię. Tuż pod zamieszkałym domem (DRASTYCZNE. VIDEO, ZDJĘCIA)

Niedawno całą Polskę obiegła informacja dotycząca ataku wilków na pilarzy w miejscowości Zmiennica w powiecie brzozowskim.

Przypomnijmy, że w odległości około kilometra od składu drewna przy lesie pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem doszło do ataku wilków na dwóch drwali prowadzących wycinkę w Nadleśnictwie Brzozów. Obaj pilarze podkreślali, że pierwszy raz mieli do czynienia z tak bliskim i niebezpiecznym spotkaniem z wilkami. Zwierzęta nie bały się nawet pracujących na najwyższych obrotach pił spalinowych.

Bezpośrednia relacja pilarzy:

Relacje pilarzy zaatakowanych przez wilki (VIDEO)

 

źródło: Red., materiały nadesłane

07-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)