Wielki pożar w Krośnie. Siedmiogodzinna akcja strażaków

KROSNO / PODKARPACIE. Dziś w nocy w Krośnie miał miejsce duży pożar. Paliła się hala przy ulicy Pużaka. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. 

Około godziny 1 w nocy do strażaków dotarło zgłoszenie o pożarze hali w Krośnie. 

Poinformowano nas, że pali się łącznik pomiędzy dwiema częściami hali przy ul. Pużaka. Ogień przeniósł się też na dach i w efekcie pożarem była objęta powierzchnia 600-700 metrów kwadratowych. Interweniowało 16 zastępów, w sumie ponad 60 strażaków. Zajmowali się nie tylko gaszeniem pożaru, ale i oddymianiem, ponieważ dym był bardzo gęsty. Strażacy pracowali cały czas w specjalnych aparatach ochronnych. Po jakimś czasie przybyły posiłki z innych powiatów, w tym z Sanoka i Łańcuta. Akcja trwała około 7 godzin. W tej chwili trwa szacowanie strat. W hali mieściło się kilka firm produkcyjnych. Przyczyny pożaru ustala Policja – relacjonuje mł. bryg. inż. Dariusz Gruszka, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie.

zdjęcie poglądowe / Pixabay

23-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)