„Wiedza w szkole, praktyka w firmie”. Mechanik współpracuje z Irlandczykami

KROSNO / PODKARPACIE. Uczniowie, nauczyciele oraz opiekunowie projektu pn. „Wiedza w szkole, praktyka w firmie – europejski model wysokich kompetencji w zawodach nowoczesnych technologii”, mieli okazję jeszcze raz spotkać się z przedstawicielami firmy „Your International Training”, partnera projektu mobilnościowego z Irlandii.

Dzięki podjętej współpracy z firmą „Your International Training” 35 uczniów, 3 opiekunów oraz 13 nauczycieli w minione wakacje odwiedziło i poznawało kulturę mieszkańców Zielonej Wyspy. W ubiegły piątek (1.12) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 “Mechanik” gościł Paul`a Quinn – Business development Coordinator oraz Tarę Broslin – Managing Director na spotkaniu podsumowującym wspomniany projekt.


Każda z grup mobilnościowych projektu przygotowała dla gości oraz uczestników spotkania swoje wrażenia z pobytu w inny sposób: nauczyciele w postaci anglojęzycznej prezentacji, natomiast uczniowie w formie krótkiego filmu wraz z komentarzem do niego również w języku angielskim.

Po spotkaniu goście chętnie oglądali pracownie i laboratoria zawodowe w naszej szkole, nie kryjąc zachwytu nad jakością oraz ilością wyposażenia techno-dydaktycznego, zwłaszcza w branży lotniczej.

Realizacja wspomnianego projektu powoli dobiega końca. Jest to już trzeci projekt mobilnościowy realizowany przez “Mechanik” a skierowany do uczniów i nauczycieli Mechanika. Od 2015 roku w zagranicznych miesięcznych praktykach zawodowych lub dwutygodniowych stażach wakacyjnych uczestniczyło 91 uczniów oraz 12 opiekunów, w kursach oraz szkoleniach zawodowych brało udział 18 nauczycieli. Powiększa się również grupa partnerów zagranicznych i krajów europejskich, które odwiedziliśmy (Austria, Wielka Brytania, Irlandia, Portugalia, Hiszpania).

 źródło: UM Krosna

07-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)