Wakacje 2021 – Polacy mogą znowu cieszyć się wczasami all inclusive w zagranicznych kurortach

Wczasy all inclusive, wycieczki objazdowe, oferty łączące wypoczynek i zwiedzanie ponownie dostępne są dla polskiego turysty. Wybierając się za granicę – poza obowiązkowymi procedurami dotyczącymi wypełnienia formularzy na stronie ministerstwa zdrowia kraju docelowego, zrobienia testu na COVID-19 czy uzyskania unijnego certyfikatu covidowego – warto również zadbać o polisę turystyczną. Polisa pozwoli Wam spokojnie cieszyć się z pobytu w obcym kraju. Na podstawie dostępnych online kalkulatorów można bez wychodzenia z domu dobrać polisę odpowiednią pod względem zakresu ochrony oraz ceny. Na stronie https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/, zestawione zostało ponad 40 ofert polis turystycznych. Po podaniu kilku informacji na temat kraju wyjazdu, charakteru oraz okresu pobytu, kalkulator wskaże Wam najlepsze propozycje.

Wczasy all inclusive warto ubezpieczyć

Polacy kochają wczasy zagraniczne w wersji all inclusive. Nic dziwnego, bo w wielu krajach takich jak Grecja czy Turcja za rozsądną cenę można wykupić pobyt w hotelu o dobrym standardzie i mieć zapewnione w cenie całodzienne wyżywienie wraz z napojami (w tym alkoholowymi), możliwość korzystania z barów przy plaży i basenie, a także dodatkowe rozrywki dla dorosłych i dzieci. Nie bez znaczenia są walory klimatyczne, a przede wszystkim gwarantowana przez całe lato aż do jesieni wysoka temperatura i ciepłe morze. Chociaż biura podróży zapewniają na miejscu opiekę rezydenta, to nieprzewidziane sytuacje mogą zdarzyć się jeszcze na lotnisku, jak i na miejscu. Bardzo częstą sytuacją jest zaginięcie lub kradzież bagażu, ale zdarzają się także bardziej nieprzyjemne historie, np. wypadki. Pobyty hotelowe często są urozmaicane wycieczkami fakultatywnymi, niecodziennymi atrakcjami (np. lot na paralotni, rajd jeepem po górach, nurkowanie itp.), a są to sytuacje podwyższonego ryzyka. W razie zachorowania lub wypadku za granicą trzeba się liczyć z dużymi kosztami usług opieki zdrowotnej. Przed nieprzewidzianymi sytuacjami zabezpieczy Was polisa turystyczna obejmująca kompleksowy zakres ochrony tj.:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia (włącznie z leczeniem w związku z zachorowaniem na COVID),
  • OC,
  • NNW,
  • Assistance (transport medyczny, pomoc doradcy medycznego),
  • ubezpieczenie bagażu,
  • ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia pobytu,
  • rekompensata za opóźniony lub odwołany lot,
  • ratownictwo.

Turcja jednym z najczęstszych kierunków

Jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków na pobyty typu all inclusive jest Turcja. Decyduje o tym dobra relacja standardu usług do ceny. Tygodniowy pobyt w hotelu na Tureckiej Riwierze można wykupić już od 1000 zł. W dodatku lira turecka jest relatywnie tania względem złotówki. Poza lazurowym morzem, pięknymi plażami i słońcem, Turcja oferuje atrakcje dla osób ceniących zwiedzanie. Można tu wspomnieć o takich unikatowych miejscach jak Pamukkale, Kapadocja albo Istambuł. Wybierając się do Turcji warto wcześniej zapoznać się  z warunkami wjazdu i obostrzeniami wprowadzonymi w związku z COVID. Szereg cennych porad znajdziecie na stronie https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-do-turcji-jak-sie-przygotowac. Trzeba pamiętać, że na terenie Turcji nie można skorzystać z leczenia w ramach karty EKUZ, dlatego koniecznie zaopatrzcie się w polisę turystyczną obejmującą koszty leczenia.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

28-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: