W Wetlinie już też coraz bardziej wiosennie (VIDEO)

W Wetlinie już też coraz bardziej wiosennie (VIDEO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zima postanowiła przypomnieć o sobie w połowie kwietnia, aura z dnia na dzień zmienia się jednak na bardziej wiosenną. W Wetlinie, podobnie jak w całej okolicy, śnieżne krajobrazy wypierane są przez słońce, kwiaty i zieleń. Publikujemy film Mirosława Pieli z dzisiejszego poranka. Jest też video z “pasącym się misiem”.


Mirosław Piela. Urodził się w Bieszczadach. Jako pasjonat poświęcił im większość swojego życia. Jest absolwentem Technikum Leśnego w Lesku. Główne zainteresowania to przyroda, fotografia, praca społeczna i właśnie góry. Ponadto Mirosław Piela jest Przewodnikiem Turystycznym po mało znanych i trudno dostępnych rejonach z dala od dróg i szlaków. Od dwóch kadencji piastuje funkcję radnego gminy Lutowiska. Jest sołtysem Zatwarnicy, w której mieszka. Częste wyprawy w Bieszczady pozwalają uwieczniać wyjątkowe krajobrazy i zjawiska zarówno poprzez materiały video jak i zdjęcia.

 
 
 
Około dwuletni niedźwiadek złapany w ostatnich dniach w Suchych Rzekach (Zatwarnica), obok punktu kasowego Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
 
Za niedźwiedziem widoczny jest młodnik świerkowy. Można przypuszczać, że w pobliżu młodego osobnika była jego matka. Nikt jednak nie miał zamiaru tego sprawdzać – mówi nam z uśmiechem Mirosław Piela, autor nagrania.
 

  video: Mirosław Piela / Fb

19-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)