W Krośnie działa wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

KROSNO / PODKARPACIE. W Krośnie działa wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego. Potrzebny balkonik, wózek inwalidzki czy materac przeciwodleżynowy? Teraz możesz bezpłatnie wypożyczyć taki sprzęt.


Mieszkańcy Krosna mogą skorzystać z zasobów wypożyczalni gdzie dostępny jest sprzęt:
pielęgnacyjny – nakładki na sedes, krzesła toaletowe, materace i poduszki przeciwodleżynowe itp.,
rehabilitacyjny – łóżka rehabilitacyjne, rotory, orbitreki, bieżnie, kompresy żelowe itp.,
wspomagający – wózki inwalidzkie, balkoniki, koncentratory tlenu, kule, rampy do wózków inwalidzkich, ciśnieniomierze itp.,

Siedziba Wypożyczalni mieści się w budynku Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego przy ul. F. Czajkowskiego 49 w Krośnie.

Sprzęt można wypożyczyć na okres od 1 do 3 miesięcy, z możliwością jednorazowego przedłużenia na kolejne 3 miesiące. Wystarczy wypełnić wniosek, który należy złożyć w  siedzibie Wypożyczalni wraz z niezbędnymi załącznikami oraz zaświadczeniem lekarskim wystawionym przez lekarza specjalistę lub lekarza pierwszego kontaktu, stwierdzającym konieczność korzystania z określonego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego.
Wyposażenie Wypożyczalni stanowi dotychczasowy sprzęt rehabilitacyjny i pomocniczy, jak również nowy sprzęt pielęgnacyjny, rehabilitacyjny i wspomagający zakupiony w ramach projektu pn. „Poprawa kondycji zdrowotnej mieszkańców  Krosna, poprzez prowadzenie wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.krosno.pl w zakładce Zdrowie i pomoc społeczna, na stronie www.wsmkrosno.pl oraz pod numerem telefonu 605 201 291.

źródło: UM Krosna/pixabay.com

03-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)