VII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt (ZDJĘCIA)

ROGI / PODKARPACIE. 1 grudnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rogach rozegrany został VII Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn w kategorii szkoła podstawowa: Głowienka, Łężany, Rogi, Targowiska, Wrocanka, i Zalesie oraz pięć drużyn w kategorii gimnazjum: Miejsce Piastowe, Rogi, Targowiska, Rogi-7, Team Miejsce Piastowe/Wrocanka.


W kategorii szkoła podstawowa rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach: gr. A – SP Targowiska, SP Łężany, SP Rogi; gr. B – SP Głowienka, SP Wrocanka, SP Zalesie.

Zwycięzcy grup: Targowiska i Głowienka rozegrały mecz finałowy. Po wyrównanym meczu drużyna z Targowisk wygrała z Głowienką 3:2. W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach: Łężany i Zalesie. Dziewczęta z Zalesia pokonały swoje przeciwniczki z Łężan 3:2.

W kategorii gimnazjum zawody rozgrywane były w jednej grupie w systemie „każdy z każdym”. W wyniku rywalizacji dziewczęta z Targowisk zdobyły pierwsze miejsce wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Miejsca Piastowego, a trzecie Rogi, poza podium znalazły się Rogi – 7 i gimnazjum Team Miejsce Piastowe/Wrocanka.

Zostały także przyznane nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz – Zuzanna Kmonk (SP Zalesie) i Milena Konik (Gim. Team M. Piastowe/Wrocanka); najlepszy strzelec – Klaudia Kubit (SP Głowienka) i Aleksandra Reptak (Gim. Targowiska), najlepszy zawodnik – Patrycja Zając (SP Targowiska) i Milena Stasik (Gim. Rogi).


Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i słodyczy wręczał dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn. Mecze sędziowała Grażyna Biduś. Zabezpieczenie medyczne pełniła Aneta Jurczak.

Organizator składa serdeczne podziękowanie dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Rogach Małgorzacie Borowskiej za udostępnienie obiektu sportowego do rozegrania turnieju.

źródło: GOK Miejsce Piastowe

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z TURNIEJU

04-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)