Uczniowie krośnieńskiego „Mechanika” i ZS w Iwoniczu najlepsi w powiecie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Zwycięstwem drużyny z krośnieńskiego „Mechanika” zakończył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zaplanowanym na maj etapie wojewódzkim wystąpią zarówno drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – reprezentująca Krosno, oraz grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Iwoniczu – reprezentant powiatu krośnieńskiego.
Młodzież szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała w piątek w Krośnie w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W finale wzięły udział po dwie drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie im. Stanisława Staszica oraz z Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Uczestnicy turnieju rozwiązywali testy weryfikujące ich wiedzę. Umiejętności sprawdzili zaś w części praktycznej składające się z: przygotowania pojazdu do jazdy, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. ”talerzem Stewarta” oraz jazdy motorowerem po torze przeszkód. Konkurencje odbywające się obiektach krośnieńskiego WORD oceniane były przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie – asp.sztab. Jerzego Barczentewicza i asp. Marcina Krówkę oraz Prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie – Wiesława Dymińskiego. Zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniał Bartosz Panek, specjalista pielęgniarstwa ratunkowego.

Poniżej przedstawiamy wyniki klasyfikacji drużynowej:

I miejsce –  Bartłomiej Kielar, Karol Brodzicki, Karol Prajsnar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
II miejsce –  Grzegorz Śnieżek, Kamil Płoucha, Jakub Kołacz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
III miejsce –  Patryk Chmura, Damian Wilk, Wojciech Wilusz z Zespołu Szkół w Iwoniczu,
IV miejsce – Mateusz Graboń, Kacper Kielar, Jakub Winiarski z Zespołu Szkół w Iwoniczu,
Najlepsi zawodnicy turnieju:
I miejsce  – Bartłomiej Kielar z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
II miejsce – Kamil Płoucha z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Krośnie,
III miejsce –  Patryk Chmura z Zespołu Szkół w Iwoniczu.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach to: Bartłomiej Kielar  z ZSP nr 3 w Krośnie, Kamil Płoucha z ZSP nr 3 w Krośnie, Patryk Chmura z ZS w Iwoniczu oraz Kacper Kielar z ZS w Iwoniczu.

Uczestnicy turnieju przyjęli gratulacje od asp.sztab. Jerzego Barczentewicza i asp.Marcina Krówki z Zespołu ds.Profilaktyki  Społecznej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Prewencji, krośnieńskiej Policji,  Wiesława Dymińskiego – Prezesa Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie oraz Doroty Krygowskiej z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla młodzieży szkół ponadgimnazalnych odbędzie się 26 maja br. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, ul.Sikorskiego 86A.

Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

źródło: KMP Krosno

23-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)