tvPolska.pl. JANUSZ KOWALSKI: IDZIEMY PO WAS! Łapówkarze z unijnych instytucji (VIDEO)

tvPolska.pl. JANUSZ KOWALSKI: IDZIEMY PO WAS! Łapówkarze z unijnych instytucji (VIDEO)

tvPolska.pl / WARSZAWA. Mocne słowa wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janusza Kowalskiego. Polityk PiS zareagował na Twitterze na kolejne wątki w toczącej się aferze łapówkarskiej, która miała mieć miejsce w strukturach Unii Europejskiej. – IDZIEMY PO WAS! Łapówkarze z unijnych instytucji – zapowiada Kowalski w najnowszym VIDEO opublikowanym w mediach społecznościowych.

Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim wybuchła w grudniu ubiegłego roku i została nazwana “Quatargate”.

Wszystko zaczęło się od aresztowania Evy Kaili, byłej już wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego. Jest ona podejrzewana o przyjmowanie łapówek, w głównej mierze od osób powiązanych z Katarem.

Z każdym dniem, afera zatacza jednak coraz szersze kręgi. Niedawno w sprawie aresztowano włoskiego europosła Andreę Cozzolino oraz belgijskiego Marco Tarabellę.

Padają wnioski o uchylenie immunitetów europosłom, wobec których wysuwane są podejrzenia. Parlament będzie je głosował, najprawdopodobniej na posiedzeniu w lutym.

Nieoficjalne informacje mówią, że nawet 60 byłych i obecnych eurodeputowanych „przewija się” w belgijskim śledztwie dotyczącym korupcji i prania pieniędzy za przychylność wobec Kataru, ale i innych państw uznawanych za reżimowe – Maroka czy Azerbejdżanu. To wiedza wynikająca z bardzo szeroko opisanych wniosków o uchylenie immunitetów europosłom, danych wywiadowczych oraz zeznań podejrzanych – w tym głównie skruszonego Piera Antonia Panzeriego, byłego posła socjalistów i Demokratów, podejrzanego o korupcję w Qatargate – podaje “Rzeczpospolita”.

Sprawa jest rozwojowa, a nowe wątki opisywane są przez europejskie media niemal codziennie.

Niebawem zwrócimy się do posła PiS Janusza Kowalskiego z pytaniami i prośbą o rozszerzenie swojej wypowiedzi dotyczącej afery łapówkarskiej w Unii Europejskiej.


grafika poglądowa, foto Janusz Kowalski: archiwum prywatne

źródło: tvPolska.pl

video: Janusz Kowalski – Twitter

25-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)