TVP Rzeszów odwołała debaty kandydatów do PE – “To skandal!” (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. TVP Rzeszów odwołała zaplanowane wcześniej debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia. Głos w tej sprawie zabrali politycy Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji.

Protestujemy przeciwko skandalicznej decyzji prezesa TVP Jacka Kurskiego, który podjął decyzję o tym, że nie będzie debat. O debatach kandydatów zostaliśmy poinformowani przez dyrektora oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie. Argumenty mówiące o tym, że okręgi wyborcze nie pokrywają się z ośrodkami telewizyjnymi – bulwersują nas. Czy nie wiedziano tego 10 maja, gdy zapraszano nas na debatę? – pytała przed siedzibą TVP Krystina Skowrońska z Koalicji Obywatelskiej.

Nie może być naszej zgody na taką formułę sterowania telewizją publiczną – mówi kandydatka Koalicji Obywatelskiej do PE.

Obywatele mają prawo do pełnej informacji. Także do tych, które są niewygodne dla akutalnie rządzących. Demokracja polega na tym, że wymieniamy poglądy, że rozmawiamy i wybieramy najlepsze rozwiązania dla obywateli. Zabroniono mieszkańcom dostępu do tych informacji, a dzięki tym informacjom ich głos mógłby się zmienić. Tak być nie może – dodał trzeci na liście Koalicji Obywatelskiej Marek Ustrobiński.

 

W siedzibie TVP Rzeszów pojawili się także przedstawiciele Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy:

 – Tu nie chodzi tylko o kampanię wyborczą. Stoimy przed telewizją, która uzupatorsko i bezczelnie śmie nazywać się polską, a na dodatek kłamie, że jest telewizją publiczną. Razem przeciwwstawiajmy się cenzurze i ograniczaniu możliwości debaty publicznej – komentował Grzegorz Braun, “jedynka” listy Konfederacji.

Rozmawiałem z panem redaktorem prowadzącym debatę, ponieważ rodziło się wokół niej wiele niewiadomych. Na początku miała to być debata z publicznością, prowadzona na żywo w hollu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na cztery godziny przed jej rozpoczęciem sam prowadzący nie miał pojęcia o tym, że zostanie ona odwołana – mówił Damian Bańka, lider okręgu rzeszowskiego partii Wolność, startujący z listy Konfederacji.

Do podobnych sytuacji miało także dochodzić w innych ośrodkach regionalnych TVP.

21-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)