Turecka rodzina zatrzymana na granicy z fałszywymi dowodami osobistymi

PODKARPACIE. W niedzielę (24 b.m.), turecka rodzina z dwójką dzieci próbowała wjechać do Polski okazując do kontroli granicznej podrobione francuskie dowody osobiste. Fałszerzom dokumentów, obywatele Turcji zapłacili łącznie 10 tys. euro.

W niedzielę, 24 września, 28-latek i turecka rodzina z dwójką małoletnich dzieci podróżowali pociągiem międzynarodowym relacji Kijów – Przemyśl. W trakcie kontroli paszportowej na wjazd do Polski, cudzoziemcy okazali funkcjonariuszom francuskie dowody osobiste i tureckie paszporty. Twierdzili, że posiadając francuskie dokumenty mogą wjechać legalnie do państw UE.

Już w trakcie rutynowej kontroli, funkcjonariusz SG ujawnił że dowody osobiste są fałszywe.

Cudzoziemcy przyznali, że paszporty zakupili od handlarzy dokumentów, będąc jeszcze w Turcji. Za pojedynczy, francuski dowód osobisty płacili po 2 tys. euro.

Wobec obywateli Turcji Straż Graniczna wszczęła postępowanie karne dot. usiłowania przekroczenia granicy państwa poprzez okazanie podrobionych dokumentów, a następnie wydano decyzję o odmowie wjazdu i zawrócono ob. Turcji na Ukrainę.

źródło: BiOSG

25-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)