“Trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Rekordzista miał prawie 3 promile, jechał do pracy

REGION / PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 38 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań “Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 18 tys. kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godz. 5 rano, a zakończyła o godz. 13. Ponad 260 funkcjonariuszy wyposażonych w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadziło działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 18 051 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 38 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 24 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 14 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 33 prawa jazdy.

Rekordzistą był 40-letni kierowca daewoo zatrzymany przez niżańskich policjantów. Mężczyzna, mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, jechał do pracy.

303-150995

źródło: KWP

23-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)