Trwają poszukiwania kłusownika! UWAGA! Drastyczne zdjęcia!

NADLEŚNICTWO BRZOZÓW / PODKARPACIE. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na terenie Nadleśnictwa Brzozów doszło do skłusowania jelenia byka w trakcie rykowiska. Fakt ten został odkryty w poniedziałek 14 października w godzinach porannych, gdy leśniczy leśnictwa Blizne znalazł tuszę jelenia wykopaną przez buchtujące pod lasem dziki.

Zdarzenie miało miejsce na działce rolnej wchodzącej w skład oddziału 96 leśnictwa Blizne, około 30 metrów od skraju lasu, na przyleśnej łące. Jeleń był wcześniej całkowicie zakopany i przykryty ziemią, ale z czasem część ciała martwego zwierza została odsłonięta przez buchtujące dziki. Powiadomiona Straż Leśna przeprowadziła wstępne oględziny, po czym sprawę przejęła Policja.

W części przedniej tuszy stwierdziliśmy otwór powstały najprawdopodobniej po wlocie kuli – objaśnia Bogdan Fijałka, szef Straży Leśnej w nadleśnictwie. – Drugi podobny otwór stwierdziliśmy na części brzusznej. Cechy te wskazywały, że jeleń został skłusowany przy użyciu broni palnej, wobec czego niezwłocznie o tym fakcie powiadomiona została policja.

Na miejsce przyjechała grupa operacyjna Komendy Powiatowej Policji z Brzozowa, która wykonała czynności dochodzeniowe. Jeleń został odkopany i wyciągnięty z dołu. Wówczas potwierdziło się, że jest to byk, ale bez głowy i poroża, które najwidoczniej zostało zabrane jako trofeum. Z oględzin wynikało, że kula po strzale utkwiła wewnątrz ciała, dlatego tuszę rozcięto i po wnikliwym przeszukaniu znaleziono zniekształcony pocisk z broni myśliwskiej, który o potwierdza, że jeleń został skłusowany. Pocisk został zabezpieczony do dalszych badań. Drugi otwór w części brzusznej powstał najprawdopodobniej wskutek buchtowania dzików.

Czynności dochodzeniowe prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie. Osoby, które mogą pomóc w wykryciu sprawcy proszone są o kontakt z Policją lub Strażą Leśną.

Tekst: Edward Marszałek

Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Bogdan Fijałka, Straż Leśna Nadl. Brzozów

20-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)