Tragedia nad wodą. 31-latek utonął w Jasiołce

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 31-letniego mieszkańca Jasła. Mężczyznę wyłowiono wczoraj z rzeki Jasiołki. Pomimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować.

Wczoraj po godz. 16, jasielscy policjanci zostali skierowani na ulicę Żeromskiego, gdzie według zgłoszenia, w rejonie mostu na rzece Jasiołce, wydobyto z rzeki ciało mężczyzny. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zastali strażaków i ratowników medycznych, którzy prowadzili akcję ratowniczą. Nieprzytomnego mężczyznę wyciągnięto na brzeg, pomimo akcji reanimacyjnej jego życia nie udało się uratować.

Interweniujący policjanci rozpoznali, że zmarły to 31-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Według wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek spędzał dzień wraz z dwoma znajomymi. Mężczyźni około godz. 14, przesiadywali w pobliżu betonowego wału przeciwpowodziowego przy ul. Żeromskiego w Jaśle. Po pewnym czasie dwaj z nich skierowali się w kierunku centrum miasta, natomiast 31-latek poszedł nad rzekę, aby się umyć, po czym miał do nich dołączyć. Około godz. 16, dwaj mężczyźni zaniepokojeni długą nieobecnością swojego kolegi, wrócili w rejon mostu na rzece Jasiołce. Jeden z nich zauważył leżącego w wodzie 31-latka i próbował mu pomoc. Zaalarmował przechodzącą w pobliżu kobietę, która wezwała służby ratunkowe.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci grupy dochodzeniowej oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i zabezpieczyli ślady. W czynnościach uczestniczył także prokurator oraz biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań. Wstępnie wykluczono by do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

pw

źródło: KPP Jasło

foto nagłówek: zdjęcie ilustracyjne

27-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)