Święto tradycji i folkloru. “Dzieci Gór i Dolin” na scenie w Iwoniczu (ZDJĘCIA)

IWONICZ-ZDRÓJ / PODKARPACIE. Na Placu Dietla w Iwoniczu-Zdroju odbył się XIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny “Dzieci Gór i Dolin”. Jego ideą jest kultywowanie, przybliżenie i prezentacja tańców i śpiewu z różnych regionów świata, szczególnie w wykonaniu zawodowych grup folklorystycznych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy, której patronem medialnym był portal tvKrosno.pl.

Na iwonickiej scenie młodzieżowe zespoły z Polski, Ukrainy, Rumunii, Czech, Słowacji, Rosji i Białorusi przedstawiły program artystyczny, prezentujący bogactwo kulturowe swoich krajów. Festiwal był niezwykle barwnym widowiskiem, podziw wzbudzały zarówno piękne, bogate stroje ludowe, jak i układy choreograficzne, kondycja tancerzy oraz bezbłędne wykonanie.

Dla młodych wykonawców festiwal ten jest okazją do zaprezentowania swoich umiejętności, promowania własnego folkloru i do wzajemnego poznania się, zaś dla widzów z pewnością znakomitym urozmaiceniem i umileniem leniwego sobotniego popołudnia w uzdrowisku.

Goszczący na festiwalu burmistrz gminy wręczył roztańczonym uczestnikom okolicznościowe upominki, mające im przypominać pobyt w Iwoniczu-Zdroju oraz wyraził nadzieję na kolejne spotkania w przyszłych latach.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

źródło: KWW “Nasza Przyszłość” Gmina Iwonicz-Zdrój

28-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)