Stracił prawo jazdy, które odebrał dzień wcześniej

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu kierowcy, który na oznakowanym przejściu dla pieszych omal nie potrącił mężczyzny z dwójką dzieci. Wcześniej zlekceważył znak nakazujący jazdę w prawo. 18-latek zaledwie dzień wcześniej odebrał wyczekiwane prawo jazdy z urzędu.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godz. 15:00, na skrzyżowaniu ulicy Grodzkiej z Tkacką w Krośnie. Policjanci wydziału ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierowcę seata, który zlekceważył znak nakazujący jazdę w prawo. Chwilę później omal nie potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyzny z dwójką dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Korczyna, który zaledwie dzień wcześniej odebrał swoje prawo jazdy z wydziału komunikacji. Młody kierowca był trzeźwy.

W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy 18-letnimu kierowcy. O tym, czy mężczyzna odzyska uprawnienia do kierowania pojazdami, zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Krosno

03-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)