Stowarzyszenie KoLiber proponuje nazwę dla ronda przy VIVO!

KROSNO / PODKARPACIE. Do krośnieńskiego Urzędu Miasta wpłynął nietypowy wniosek. Stowarzyszenie KoLiber postanowiło zaproponować nazwę dla niedawno powstałego ronda łączącego ul. Bieszczadzką z Drogą G w pobliżu hipermarketów budowlanych Merkury Market i Leroy-Merlin oraz powstającej galerii handlowej VIVO! Krosno. Wnioskodawcy nie chcą jednak nazywać tego ronda w sposób odwołujący się do ważnych postaci czy wydarzeń historycznych ale chcą uhonorować… przedsiębiorczość.

Lista osób związanych z regionem, które zasługują na uhonorowanie ich nazwaniem ich imieniem ulicy, ronda czy skweru jest oczywiście wciąż dostatecznie długa by móc z niej czerpać inspirację, jednak nie oznacza to, że nie można spróbować podejść do tematu nieco inaczej – mówi Maciej Krzywda, przewodniczący krośnieńskiego koła Stowarzyszenia KoLiber.  – Przedsiębiorczość to bardzo ważna cecha. To dzięki osobom przedsiębiorczym tworzą się nowe miejsca pracy, ludzie mogą zarabiać pieniądze a klienci otrzymywać potrzebne im towary i usługi, a lepszym miejscem by przedsiębiorczość w Krośnie uhonorować, byłaby chyba tylko jedna z ulic w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wnioskodawcy w swoim piśmie wskazują również, że byłoby to pierwsze w Polsce miejsce które zostało nazwane w ten sposób co przyczyniłoby się do jeszcze większego rozgłosu Krosna w kraju oraz na korzyści wizerunkowe.

Krosno jest miastem stale rozwijającym się, szukającym nowych kierunków i możliwości, gotowym do zapraszania inwestorów do zainwestowania w Krosno. Dlaczego nie pokazać tego w jeszcze bardziej dobitny sposób? – pyta Maciej Krzywda.

Wniosek poparł już m.in. Marek Tatała, wiceprzewodniczący Fundacji Obywatelskiego Rozwoju, Cezary Kaźmierczak – prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, a także Robert Gwiazdowski, prezes Warsaw Enterprise Institute.

materiały nadesłane

27-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)