Sterty śmieci na brzegu jeziora. Sprzątali ratownicy bieszczadzkiego WOPR (ZDJĘCIA)

SIENIAWA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach członkowie Bieszczadzkiego WOPR prowadzili akcję porządkowania okolic zbiornika wodnego na rzece Wisłok w Sieniawie. Zaśmieconych miejsc nie brakowało. Na niektórych odcinkach, tuż przy wodzie, zalegały sterty śmieci.

Zbiornik wodny w Sieniawie powstał 1978 roku i od wielu lat w sezonie letnim, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród społeczności lokalnej jak również osób przyjezdnych.

Członkowie stowarzyszenia, każdorazowo w okresie letnim, podejmują próby zachowania czystości i zapewnienia jak najlepszych walorów estetycznych terenów przyległych do akwenu. Każdego roku, ratownicy czyszczą brzeg akwenu z wszelakiego rodzaju odpadów (butelki, puszki, opakowania plastikowe, pampersy). Dodatkowo zespół płetwonurków podejmuje się w toku ćwiczeń czyszczenia dna akwenu.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie w akcję sprzątania brzegów jeziora należą się kierownikowi drużyny, koledze Taduszowi Śliwce – czytamy na profilu Facebook.com Bieszczadzkiego WOPR.

źródło: Bieszczadzkie WOPR

16-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)