Sterty śmieci na brzegu jeziora. Sprzątali ratownicy bieszczadzkiego WOPR (ZDJĘCIA)

SIENIAWA / PODKARPACIE. W ostatnich dniach członkowie Bieszczadzkiego WOPR prowadzili akcję porządkowania okolic zbiornika wodnego na rzece Wisłok w Sieniawie. Zaśmieconych miejsc nie brakowało. Na niektórych odcinkach, tuż przy wodzie, zalegały sterty śmieci.

Zbiornik wodny w Sieniawie powstał 1978 roku i od wielu lat w sezonie letnim, cieszy się dużą popularnością zarówno wśród społeczności lokalnej jak również osób przyjezdnych.

Członkowie stowarzyszenia, każdorazowo w okresie letnim, podejmują próby zachowania czystości i zapewnienia jak najlepszych walorów estetycznych terenów przyległych do akwenu. Każdego roku, ratownicy czyszczą brzeg akwenu z wszelakiego rodzaju odpadów (butelki, puszki, opakowania plastikowe, pampersy). Dodatkowo zespół płetwonurków podejmuje się w toku ćwiczeń czyszczenia dna akwenu.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie w akcję sprzątania brzegów jeziora należą się kierownikowi drużyny, koledze Taduszowi Śliwce – czytamy na profilu Facebook.com Bieszczadzkiego WOPR.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”431″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”170″ thumbnail_height=”120″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”4″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

źródło: Bieszczadzkie WOPR

16-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Inline
Inline