SPÓR O KRZYŻ: Inwestycja będzie kontynuowana. “Jeśli przesunięcie krzyża ma wpłynąć na naszą wiarę, to słabi z nas katolicy” (FILM, ZDJĘCIA)

SPÓR O KRZYŻ: Inwestycja będzie kontynuowana. “Jeśli przesunięcie krzyża ma wpłynąć na naszą wiarę, to słabi z nas katolicy” (FILM, ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Grupa ponad 50 mieszkańców Wróblików: Królewskiego i Szlacheckiego uczetsniczyła w nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego, zwołanej by poznać stanowisko radnych w sprawie kontynuacji inwestycji drogowej na linii Krosno – Targowiska – Wróblik Szlachecki oraz Wróblik Szlachecki – Ladzin. Konkretnie chodzi o kapliczkę z krzyżem umiejscowioną na środku skrzyżowania. Aby realizować nakreślone prace modernizujące trakt, należy przesunąć obiekt. To spotkało się ze sprzeciwem części mieszkańców. Zapraszamy do obejrzenia fragmentów sesji.

Autor: Tomasz Sokołowski

Ostatecznie, rada przyjęła stanowisko popierające kontynuację realizacji inwestycji. Oznacza to, że krzyż zostanie przesunięty. Za głosowało 14 radnych, przeciw 3, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

ZOBACZ RETRANSMISJĘ SESJI – PUNKT DOTYCZĄCY KAPLICZKI WE WRÓBLIKU KRÓLEWSKIM

Transmisję na żywo z obrad zapewnił portal tvKrosno.pl

 

 

 

22-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)