AKTUALIZACJA: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Krośnie

KROSNO / PODKARPACIE. Znaleziono ciało 63-letniego mężczyzny w jednym z domów jednorodzinnych. Bardzo prawdopodobną przyczyną śmierci był wydobywający się tlenek węgla z pieca centralnego ogrzewania.

63-letniego mężczyznę znaleziono przed wejściem do pomieszczeń piwnicy. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon. Służby sprawdziły pomieszczenia budynku, ewakuowano żonę zmarłego, córkę i syna. Osoby te przewieziono do szpitala.

Jak podaje straż pożarna na klatce schodowej urządzenie pomiarowe tlenku węgla pokazało wynik 200 ppm.

źródło: PSP Krosno/foto: pixabay.com
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 63-letniego krośnianina, który został znaleziony w pomieszczeniu kotłowni swojego domu. Pomimo szybkiej interwencji ratowników, życia mężczyzny nie udało się uratować. Wstępnie ustalono, że prawdopodobną przyczyną śmierci 63-latka mogło być zatrucie tlenkiem węgla.

Wczoraj po godz. 7, policjanci interweniowali na ulicy Decowskiego w Krośnie, gdzie w jednym z domów prawdopodobnie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Na miejscu pracowali już strażacy oraz zespoły ratownictwa medycznego. Z policyjnych ustaleń wynika, że 63-letni mężczyzna został znaleziony w pomieszczeniu kotłowni przez swoją żonę. Mężczyzna był nieprzytomny i pomimo szybkiej interwencji ratowników, jego życia nie udało się uratować. Strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców domu, gdyż pomiary stężenia tlenku węgla w budynku wielokrotnie przekraczały normy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności śmierci mężczyzny. Ciało 63-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

KMP Krosno

 

 

17-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)