Skradzione pojazdy warte ponad 220 tys. zatrzymane jednego dnia (FOTO)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w ciągu jednego dnia, uniemożliwili przerzut na Ukrainę trzech skradzionych w Europie samochodów.

13 czerwca na przejściu granicznym w Korczowej zanotowano dwa zdarzenia. W pierwszym, funkcjonariusze zakwestionowali autentyczność znaków identyfikacyjnych samochodu marki Audi Q7 kierowanego przez 40-letnią obywatelkę Ukrainy. W wyniku szczegółowych sprawdzeń pojazdu wartego ok. 155 tys. złotych, a także dzięki wsparciu funkcjonariusza austriackiej policji oddelegowanego w ramach misji Frontex, ustalono rzeczywisty numer VIN pojazdu. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach funkcjonariusze potwierdzili, że samochód jest w zainteresowaniu słowackich służb w związku ze zgłoszona kradzieżą.

Kilka godzin później, również na wyjazd z Polski zgłosił się do odprawy 48 letni obywatel Ukrainy – kierowca audi A8. Tutaj także stwierdzono nieprawidłowości w znakach identyfikacyjnych, w tym potwierdzono, że element konstrukcji pojazdu na którym naniesiony jest nr VIN został przeniesiony z innego pojazdu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że audi warte ok 30 tys. złotych pochodzi z przestępstwa, pojazd został zatrzymany.

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce, straż graniczna zatrzymała samochód marki Daf wart ok 40 tys. złotych. W trakcie kontroli okazało się, że pojazd kierowany przez  25-letniego Ukraińca został skradziony w Belgii i jest poszukiwany m.in. przez Interpol.

We wszystkich przypadkach kierowcy oraz zatrzymane pojazdy zostały przekazane policji.

14-140331

źródło: BiOSG

14-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)