Rekrutacja do krośnieńskich przedszkoli i szkół na rok szkolny 2018/2019

KROSNO / PODKARPACIE. Trwa przygotowanie systemu elektronicznej rekrutacji do przedszkoli i szkół prowadzonych przez miasto Krosno. W serwisie internetowym NABÓR sukcesywnie będą umieszczane istotne informacje na temat rekrutacji: zasady, terminy i kryteria, a także informacje o ofercie naszych przedszkoli i szkół.
Jako pierwsze rekrutację rozpoczną przedszkola. Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe: „Rodzice dzieci przyjętych do danego publicznego przedszkola, danego oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub danej publicznej innej formy wychowania przedszkolnego corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, tym oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej”.

Rodzice dzieci uczęszczających w obecnym roku szkolnym do danego przedszkola składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Mogą zrobić to na dwa sposoby: wypełnić na stronie NABÓR deklaracje, wydrukować, podpisać i złożyć w przedszkolu lub pobrać formularz w wersji papierowej w przedszkolu, wypełnić ręcznie, podpisać i złożyć w przedszkolu.

Od od 25 stycznia 2018 r. do 12 lutego 2018 r. (poniedziałek po feriach) istnieje możliwość wypełniania i składania deklaracji. Po tym terminie nie będzie możliwości złożenia deklaracji o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej.

Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola miejskiego niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja na przyszły rok szkolny odbywa się na takich samych zasadach jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy.

Takie same zasady obowiązywać będą rodziców, którzy nie dopełnią formalności dotyczącej deklaracji.

Rodziców zainteresowanych zapisaniem swojego dziecka po raz pierwszy do przedszkola lub zmieniających przedszkole informujemy, że zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe Prezydent Miasta Krosna poda do końca stycznia 2018 r. do publicznej wiadomości obowiązujące w rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, zaś Rada Miasta Krosna – kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.

Wszystkie szczegóły dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do szkół prowadzonych przez miasto będą podawane na stronie NABORU (nabor.pcss.pl/krosno) oraz stronie internetowej www.krosno.pl w zakładce Nabór.

źródło: pixabay.com

źródło: UM Krosno

26-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)