REGION: Potrącił pieszego i próbował uciec, w samochodzie miał narkotyki

Policjanci z komisariatu w Dynowie zatrzymali 20-latka, który kierując volkswagenem, potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że w samochodzie miał narkotyki. Pieszy trafił do szpitala, a kierowca volkswagena do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 18 w Dynowie. Kierujący volkswagenem golfem, jadąc ul. Mickiewicza na wysokości skrzyżowania z ul. Kościuszki, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na chodnik po prawej stronie, gdzie potrącił pieszego. Następnie uderzył w ogrodzenie posesji i zatrzymał się.

Kierujący golfem, 20-letni mieszkaniec gminy Dynów, porzucił samochód i uciekł w kierunku parkingu na ul. Szkolnej. Tam jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy miejscowego komisariatu. W wyniku potrącenia, 21-letni pieszy z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

W trakcie wykonywanych na miejscu czynności policjanci w samochodzie 20-latka znaleźli narkotyki. W leżącej w aucie saszetce było 15 gramów suszu roślinnego, waga elektroniczna i kilkadziesiąt pustych woreczków strunowych. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana.

Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Pobrano również od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. 20-latek usłyszał na razie zarzuty dotyczące posiadania i udzielania narkotyków. Dalsze postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego uzależnione jest od obrażeń, jakie odniósł pieszy oraz wyników badań krwi 20-latka.

28-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)