PWSZ Krosno Akademickim Wicemistrzem Polski! (ZDJĘCIA)

Tegoroczny finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej odbył się w Opolu w dniach 4-7 maja 2017 roku. W trzy dni nasza żeńska drużyna rozegrała sześć spotkań. Rozpoczęliśmy zmaganiami grupowymi, w których odnieśliśmy komplet trzech zwycięstw kolejno z Uniwersytetem Opolskim, UWM Olsztyn i Uniwersytetem Szczecińskim.

W fazie ćwierćfinałowej wygraliśmy z dobrze nam znanym Uniwersytetem Rzeszowskim 2:1 i do ostatniego dnia zmagań przystępowaliśmy w bardzo dobrych humorach. W półfinałowym starciu pokonaliśmy pewnie drużynę z Politechniki Opolskiej 2:0.

W wielkim finale Akademickich Mistrzostw Polski ulegliśmy Akademii Leona Koźmińskiego 3:0. Nasza Uczelnia już od sześciu lat nie schodzi podczas tego turnieju z podium. Po czterech z rzędu Mistrzostwach Polski przyszedł czas na medal brązowy, a teraz na srebrny. Natomiast w klasyfikacji Wyższych Szkół Zawodowych co roku jesteśmy najlepsi.

W najlepszej „szóstce” Akademickich Mistrzostw Polski znalazły się dwie nasze zawodniczki: Magdalena Jurczyk i Klaudia Świstek.

Naszą Uczelnie reprezentowały następujące zawodniczki:
Julia Brzezińska (I WF), Agnieszka Cur (I WF), Aleksandra Guzikiewicz (I TiR), Magdalena Jurczyk (III WF), Kinga Kinel (II TiR), Klaudia Konieczna (I WF), Agata Kucharczyk (I TiR), Adrianna Lewandowska (I TiR), Aleksandra Mikołajewska (III WF), Kinga Stronias (I WF), Marta Szcześnik (III ZARZ) ), Klaudia Świstek (II TiR).

Trener: Dominik Stanisławczyk.

źródło: PWSZ w Krośnie

11-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)