Przewróciła się cysterna przewożąca niebezpieczną ciecz (ZDJĘCIA)

Do groźnego zdarzenia doszło późnym wieczorem w miejscowości Pogwizdów. Na drodze powiatowej relacji Stobierna – Medynia Głogowska przewróciła się cysterna przewożąca niebezpieczną ciecz. Z pobliskich domów ewakuowano 11 osób. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wczoraj, po godz. 22, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Pogwizdów. Według przekazanych informacji samochód ciężarowy typu cysterna wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci oraz strażacy z Łańcuta.

Jak ustalono, obywatel Węgier na naczepie samochodu ciężarowego przewoził kontener kolejowy z 24 tonami substancji chemicznej. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący cysterną stracił panowanie nad pojazdem, ciężarówka zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w przydrożny przepust oraz ogrodzenie posesji. Naczepa wywróciła się, a z uszkodzonego zbiornika zaczęła wypływać ciecz.

Z uwagi na fakt, że cysterna przewoziła silnie toksyczną i wybuchową substancję chemiczną podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców pobliskich domów oraz wyznaczono 150 metrową strefę bezpieczeństwa. Na miejsce zdarzenia wezwano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Nowej Sarzyny, która specjalizuje się w ratownictwie chemiczno-ekologicznym. Strażacy z tej jednostki ustali, że uszkodzeniu uległ jedynie płaszcz ochrony zbiornika, z którego wyciekał płyn chłodzący.

Na miejsce wypadku ściągnięto specjalistyczny dźwig, za pomocą którego podniesiono przewróconą naczepą. W asyście straży pożarnej i policji ciągnik wraz z naczepą został przetransportowany do zakładu przemysłowego, gdzie chemikalia miały trafić.

Policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Przez kilka godzin droga relacji Stobierna – Medynia Głogowska była zablokowana. W akcji wzięło udział kilkunastu funkcjonariuszy łańcuckiej komendy oraz około 60 strażaków. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał.


14-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)