Przemycał narzędzia do kłusownictwa. Grozi mu nawet rok więzienia (ZDJĘCIA)

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Przemyt potrzasków przeznaczonych do kłusownictwa udaremnili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Krościenku. Metalowe potrzaski służące do odłowu zwierząt próbował przemycić do Polski 43-letni obywatel Ukrainy.

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Audi, którym podróżował 43-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że kierowca przewozi niebezpieczne narzędzia. 8 metalowych potrzasków przeznaczonych do kłusownictwa ukrytych było w bagażu kierowcy.

fot. KAS (1) (2)

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo Łowieckie, wprowadzanie do obrotu narzędzi i urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub karze pozbawienia wolności do roku. Wykryty przez Służbę Celno-Skarbową towar został przekazany funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych do dalszego postępowania. W ręce Policji trafił także kierowca.

fot. KAS (2) (2)

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej kontrolując towary przywożone spoza terytorium UE zwracają szczególną uwagę na kwestie związane z zabezpieczeniem i ochroną środowiska przed zagrożeniami. Takim zagrożeniem mogą być nie tylko różnego rodzaju towary i środki pochodzące z nielegalnych źródeł, które mogą wyrządzić nieodwracalne szkody w środowisku naturalnym. Działania Służby Celno- Skarbowej chronią też środowisko przed nielegalnym handlem chronionymi gatunkami roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem.

KAS Rzeszów

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)