Przełożył tablice rejestracyjne z innego samochodu i zatankował paliwo

Kierujący volkswagenem zatankował paliwo na jednej z krośnieńskich stacji benzynowych i nie płacąc, odjechał. Ponadto, 59-latek przełożył do swojego samochodu tablice rejestracyjne pochodzące z dwóch innych pojazdów. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

445-290256

Policjanci z Krosna otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa na jednej z miejskich stacji benzynowych. Kierowca volkswagena zatankował swój samochód i odjechał, nie płacąc za paliwo.

Kamery monitoringu stacji zarejestrowały zdarzenie oraz unikalne cechy identyfikacyjne volkswagena, którym poruszał się sprawca. Policjanci ustalili jednak, że tablice rejestracyjne pojazdu należą do dwóch innych samochodów – opla i audi.

Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali podejrzanego. Na jego posesji znaleziono volkswagena, który został zarejestrowany na kamerach stacji paliw. Samochód miał inne tablice rejestracyjne, a jego właściciel twierdził, że nie tankował w Krosnie tego dnia.

Podczas rozmowy z podejrzanym, policjanci zauważyli zaparkowanego na jego posesji opla bez tablic rejestracyjnych. Okazało się, że cechy identyfikacyjne pojazdu użyte do kradzieży należały do tego opla oraz audi, których mężczyzna był poprzednim właścicielem.

Tego samego dnia, podejrzany uregulował należność za paliwo na stacji benzynowej. Niemniej jednak, będzie musiał stawić się przed sądem z powodu swojego zachowania.

Zgodnie z nowymi przepisami karnymi, kradzież tablic rejestracyjnych lub ich wymiana z innego pojazdu jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

08-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)