Przekroczył granicę nielegalnie bo… nie płacił alimentów

GRANICA / PODKARPACIE. Patrol Straży Granicznej zatrzymał w okolicach Korczowej mężczyznę, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy do Polski. Cudzoziemiec chciał uniknąć kontroli granicznej ponieważ wiedział, że jest w zainteresowaniu władz Ukrainy za niepłacenie alimentów.

Mężczyznę zatrzymano w poniedziałek (18 listopada) na odcinku granicy, za który odpowiada placówka SG w Korczowej.

Patrol sprawdzający granicę zauważył ślady nielegalnego przekroczenia z Ukrainy do Polski. Niezwłocznie podjęto pościg za sprawcą.

Już po kilkunastu minutach w okolicznym lesie ujęto 38-letniego obywatela Ukrainy. Tożsamość ustalono na podstawie paszportu wydanego przez władze tego kraju.

Cudzoziemiec od razu przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy w miejscu niedozwolonym. Wyjaśnił, że chciał uniknąć kontroli granicznej ukraińskich służb. Miał świadomość, że prowadzona jest wobec niego sprawa karna za niepłacenie alimentów i że zostanie zatrzymany.

Za nielegalne przekroczenie granicy mężczyzna został ukarany mandatem. Jeszcze tego samego dnia został przekazany z powrotem na Ukrainę w ręce ukraińskich służb granicznych.

BiOSG

20-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)