Pracowali nielegalnie przy remontach bloków mieszkalnych. Ukraińcy muszą opuścić Polskę, a o karze dla pracodawcy zdecyduje sąd

JASŁO / PODKARPACIE. W wtorek funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia ob. Ukrainy w jednej z firm remontowo budowlanych, która zajmowała się remontem elewacji bloków mieszkalnych w Jaśle.

W trakcie kontroli, okazało się że dwóch obywateli Ukrainy (46 i 53 l.), zatrudnionych przy pracach wykończeniowych elewacji bloku, nie posiada stosownych zezwoleń na pracę. Jednocześnie, kontrola wykazała, iż podmiot gospodarczy zatrudniający cudzoziemców dopuścił się nielegalnego powierzenia im wykonywania pracy.

Zgodnie z obowiązująca procedurą, wobec obu cudzoziemców Komendant Placówki SG w Sanoku wydał decyzje o zobowiązaniu ich do powrotu w terminie 30 dni na Ukrainę z zakazem ponownego przyjazdu do Polski przez okres najbliższego roku.

Również, Straż Graniczna skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Jaśle o ukaranie polskiego pracodawcy.

Od początku tego roku, funkcjonariusze z Sanoka skontrolowali 17 podmiotów gospodarczych zatrudniających cudzoziemców m.in. z powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, brzozowskiego, strzyżowskiego, w gminie Sanok, Zagórz oraz Tyrawa Wołoska. W 15 przypadkach stwierdzono naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia.

źródło: BiOSG

02-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)