Pożar w Bieszczadach. VIDEO z akcji gaśniczej strażaków

Pożar w Bieszczadach. VIDEO z akcji gaśniczej strażaków

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dzisiaj około południa, w miejscowości Strzebowiska w gminie Cisna, wybuchł pożar pensjonatu. Z budynku szybko ewakuowało się 5 osób, które na szczęście nie odniosły obrażeń. Ogień zdołał jednak rozprzestrzenić się na większej części obiektu. Z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej, łącznie ponad 50 strażaków. Publikujemy VIDEO z akcji gaśniczej nagrane przez świadka zdarzenia.

O pożarze, który wybuchł dzisiaj około południa informowaliśmy tutaj: W Bieszczadach płonie pensjonat. Z ogniem walczy ponad 50 strażaków! oraz tutaj: ZDJĘCIA z pożaru pensjonatu w Bieszczadach. Trwa akcja strażaków.

Sytuacja na miejscu była bardzo trudna ponieważ ogień objął większą część budynku, a dojazd na miejsce zdarzenia nie należał do najłatwiejszych.

Z żywiołem walczyło 14 zastępów straży pożarnej OSP i PSP, łącznie ponad 50 strażaków. Między innymi z Leska, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Krosna, Cisnej, Polańczyka czy Baligrodu.

Pożar jest już opanowany. Trwa dogaszanie – mówił w rozmowie z naszym reporterem (około 14:15) bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. – Akcja strażaków potrwa jeszcze kilka godzin. Dach budynku pokryty jest gontem, dlatego potrzebna będzie częściowa rozbiórka obiektu. Trzeba będzie dotrzeć do każdego zarzewia ognia. Na pewno będziemy korzystać z kamery termowizyjnej. Jeszcze przed przybyciem strażaków, z budynku ewakuowało się 5 osób, byli to pracownicy. Nikomu nic się nie stało.

Na ten moment nie jest znana przyczyna wybuchu pożaru.


Foto (4): KP PSP w Lesku

video: Mariusz Krosno, materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)