Pożar domu w Korczynie na “Działach” (ZDJĘCIA)

KORCZYNA / PODKARPACIE. O godz. 18.26 w dniu 13.02.2018 r. od oficera dyżurnego Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, otrzymaliśmy zgłoszenie o możliwości podpalenia domu w m. Korczyna, przez jego mieszkańca.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa pojazdy z KM PSP Krosno. Gdy pojazdy te były już w drodze, kolejne zgłoszenie  przekazywało informację, że dom już się pali. Do pożaru zadysponowano kolejne samochody gaśnicze z KM PSP Krosno oraz OSP Korczyna i OSP Kombornia. Duża odległość i bardzo trudny dojazd do budynku, a także prawdopodobnie użycie do podpalenia cieczy łatwopalnej, spowodowały, iż w momencie przybycia pierwszych pojazdów pożarniczych, cały drewniany budynek mieszkalny objęty był już ogniem. Na miejscu znajdował się patrol Policji, który zatrzymał podpalacza.

Działania zastępów PSP i OSP polegały na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– odłączeniu prądu od budynku na słupie energetycznym
– podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu,
– ewakuacji zwierząt z budynku (,
– rozbiórce spalonych konstrukcji budynku,
– usunięciu spalonego wyposażenia z wnętrza,
– wyniesieniu butli z gazem propan butan z budynku,
– dowożeniu wody na miejsce pożaru,
– oświetleniu miejsca zdarzenia,
– przeszukaniu pogorzeliska.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał mieszkankę budynku. Po przebadaniu okazało się, że nie wymagała ona hospitalizacji i została pod opieką swojej córki. W trakcie działań, gdy strażacy pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukiwali palący się budynek, znaleźli ciało jednego psa oraz dwóch kotów. drugim psem, który wydawał się być podtruty produktami spalania, strażacy zaopiekowali się umieszczając go w kocu, a następnie podali mu tlen. Opiekę nad zwierzęciem przejęli członkowie OTOZ Animals Krosno, którzy przyjechali na miejsce pożaru. Trzecim psem zaopiekowali się sąsiedzi.

Naczelnik Wydziału
Operacyjno-Rozpoznawczego
KM PSP w  Krośnie
bryg. Mariusz Kozak

14-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)