Politechniką Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza podpisała porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie

13 czerwca br. zostało zawarte porozumienie o współpracy między Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Umowę podpisali rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz rektor PWSZ prof. dr hab. Grzegorz Przebinda.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, oraz dr hab. inż. Witold Niemiec, prof. PRz, kierownik Zakładu Oczyszczania i Ochrony Wód WBIŚIA.

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej oraz PWSZ w Krośnie będzie dotyczyć prowadzonych na PWSZ studiów I stopnia na kierunkach obejmujących: budownictwo, energetykę, górnictwo i geologię, informatykę, inżynierię środowiska, mechanikę i budowę maszyn oraz zarządzanie.

Obie uczelnie wyższe zobligowały się m.in. do wzajemnego udostępniania bazy laboratoryjnej, a także wspierania merytorycznego i kadrowego działań na rzecz badań i rozwoju (B+R) związanych z innowacyjnością i przedsiębiorczością. Ponadto jednostki deklarują kooperację dotyczącą jakości kształcenia, realizacji prac naukowo-badawczych i ich publikacji.

Ponadto Politechnika Rzeszowska umożliwi pracownikom PWSZ w Krośnie odbywanie na Politechnice staży naukowych i dydaktycznych na zasadach obowiązujących na Politechnice, a także stworzenie możliwości uzyskania stopni.

14-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)