Policyjne podsumowanie miesiąca

POWIAT JASIELSKI / PODKARPACIE. Policjanci podsumowali pierwszy miesiąc wakacji. W lipcu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 8 wypadków i 59 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 22 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Wraz z rozpoczęciem wakacji, jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli działania prewencyjne pn. “Bezpieczne Wakacje 2017”. Głównym celem tych działań, które potrwają jeszcze do końca sierpnia, jest zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa użytkownikom dróg w powiecie jasielskim podczas wzmożonego ruchu turystycznego. Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzili także cykliczne akcje takie jak: “bezpieczny pieszy”, “łapki na kierownicę”, “trzeźwy poranek” i “trzeźwe popołudnie”, “prędkość”, “motocykl”.

W zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym współpracowali także z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, realizując wspólnie założenia kampanii pn. “Powstrzymaj pijanego kierowcę”.

W ubiegłym miesiącu, policjanci podczas pełnionej służby stanowczo reagowali wobec kierujących, którzy w sposób rażący łamali przepisy ruchu drogowego. Zatrzymali łącznie 30 uprawnień do kierowania pojazdami tym, którzy nie zważając na ograniczenia dozwolonej prędkości do 50 km/h, pędzili powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym.

W lipcu na terenie naszego powiatu doszło do 8 wypadków drogowych, w których rannych zostało 10 osób. Policjanci interweniowali również w związku z 59 kolizjami drogowymi. Funkcjonariusze odnotowali, że w 22 przypadkach kierujący pojazdami znajdowali się pod wpływem alkoholu.

pw

Źródło: KPP Jasło

04-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)