Policyjne atrakcje dla dzieci podczas pikniku w Nowym Żmigrodzie (ZDJĘCIA)

JASŁO / PODKARPACIE. Podczas gminnego pikniku w Nowym Żmigrodzie z okazji “Dnia Dziecka” funkcjonariusze jasielskiej komendy, Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie oraz policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie zorganizowali stanowisko promocyjne i przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Poza pokazami policyjnego sprzętu, radiowozu i motocykli, dużą niespodzianką dla najmłodszych była zabawa z policyjnym misiem. W ramach ogólnopolskiej kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo” dzieci otrzymały odblaskowe przywieszki i opaski.

Po raz kolejny policjanci z powiatu jasielskiego, a także z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne, promując wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego zasadny bezpiecznego poruszania się po drodze. Podczas tych działań policjanci zawsze troszczą się o najmłodszych i kierują się ich dobrem, realizując przy tym założenia ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej pn. “Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W piątek obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyły się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie i skupiły kilkadziesiąt osób, w tym dzieci, rodziców i nauczycieli. W uroczystym otwarciu tej imprezy udział wzięli organizatorzy i patronaci m.in. Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Ryszard Szarzyński, Komendant Powiatowy Policji w Jaśle nadkom. Jacek Krzyżak, Komendant Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie asp. szt. Wiesław Rogowski, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz policjanci z Jasła i Nowego Żmigrodu.

Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Podczas imprezy dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy policjanta, mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie. Dużą popularnością cieszyły się policyjne motocykle, na które można było wsiąść i włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Najwięcej radości najmłodszym sprawiła zabawa z policyjnym misiem, który chętnie pozował do zdjęć.

Podczas tego święta policjanci nie zapomnieli o bezpieczeństwie dzieci. Przy każdej okazji przypominali o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Najmłodsi uczestnicy pikniku otrzymali od policjantów odblaskowe przywieszki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz ze środków Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie, w tym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Odblaskowe opaski dzieciom wręczały również policjantki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

pw

źródło: KPP Jasło

05-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)