Policjanci z Podkarpacia w akcji na stadionie Polonii Przemyśl (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Policjanci z całego garnizonu podkarpackiego wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na Stadionie Polonii w Przemyślu. Policjanci doskonalili taktykę skutecznego zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych oraz przywracania porządku.

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców, zależy między innymi od szkoleń i umiejętności, szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Po raz kolejny, Stadion Polonii w Przemyślu, stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych.

W ćwiczeniach, pod okiem dowódcy ze sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – nadkom. Grzegorza Wojtas, wzięli udział policjanci z różnych jednostek z terenu Podkarpacia, w tym z: Przemyśla, Sanoka, Jarosławia i Lubaczowa. Funkcjonariusze ćwiczyli różne warianty działań, w przypadku zakłócania porządku przez kibiców podczas meczów piłkarskich, w tym m.in. usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego spotkania piłkarskiego dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych na stadionie. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów.

Tego typu ćwiczenia mają na celu zapewnienie maksymalnego profesjonalizmu i skuteczności podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

źródło: KMP Przemyśl

13-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)