Policjanci włączyli się w akcję „Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki” (ZDJĘCIA)

JEDLICZE / PODKARPACIE. Krośnieńscy policjanci włączyli się do akcji “Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki” mającej na celu zebranie funduszy na leczenie, rehabilitację i zakup kamizelki oscylacyjnej dla chorej na mukowiscydozę Oliwki. W przedsięwzięciu wzięły udział podmioty ratownicze i wspomagające ratownictwo.

W sobotę  w Jedliczu, odbyła się akcja charytatywna pn.”Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki” na rzecz  chorej na mukowiscydozę dziesięciomiesięcznej dziewczynki. W tym wydarzeniu uczestniczyły lokalne jednostki ratownicze.

Jednym z punktów imprezy było wystąpienie asp. Pawła Buczyńskiego oficera prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie oraz bryg. Mariusza Kozaka Naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Funkcjonariusze w ramach programu ”Kręci mnie bezpieczeństwo” opowiadali o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania oraz w podróży, w tym podczas wędrówek górskich.

Podczas akcji charytatywnej, tak zwaną „Strefę Policji KMP Krosno” prowadzili:

– st. asp. Marcin Krężel, sierż. Zbigniew Borkowski z Komisariatu Policji w Jedliczu,

– asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej Policji,

– mł.asp. Marcin  Krówka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie,

– st.sierż. Grzegorz Marć oraz sierż.sztab. Sławomir Godzisz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Funkcjonariusze promowali nowoczesne narzędzia – „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Moją Komendę” i program – „Dzielnicowy bliżej nas”. Odwiedzający stoisko mieli możliwość przymierzyć elementy policyjnego umundurowania oraz  obejrzeć pojazdy wykorzystywane do pracy przez tę formację.

Przedsięwzięcie zakończył przejazd kolumny samochodów ratowniczych ulicami Jedlicza, Zręcina, Żeglec, Chorkówki, Krosna i Dobieszyna.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

Źródło: KMP Krosno

23-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)