Policjanci oddawali krew dla poszkodowanych w czasie wakacji (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci wzięli udział w drugiej edycji akcji pn.”Ratujemy=Dajemy” zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Wśród osób honorowo oddających krew dla osób poszkodowanych w okresie wakacyjnym był kom. Krzysztof Łopuszański, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie.

W sobotę przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie odbyło się przedsięwzięcie pn.”Ratujemy=Dajemy”. Dobroczynność i chęć niesienia pomocy poszkodowanym w okresie wakacyjnym – to cele przyświecające uczestnikom akcji, w której zebrano ponad 23 litry krwi. W przedsięwzięciu wzięli udział krośnieńscy policjanci. W trosce o potrzebujących, krew honorowo oddali: kom. Krzysztof Łopuszański I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, asp. Beata Raus Pełnomocnik do spraw Ochrony Informacji Niejawnych, podkom. Eliasz Witalec, mł.asp. Maciej Kociuba oraz st.sierż. Dominik Pluczyński z Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działającego przy Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie.

Akcji honorowego oddawania krwi towarzyszył piknik rodzinny, w realizację którego również włączyli się krośnieńscy funkcjonariusze: asp. sztab. Agnieszka Surmacz, sierż.sztab. Grzegorz Pawłowski z Wydziału Prewencji oraz mł. asp. Grzegorz Pukajło z Rewiru Dzielnicowych krośnieńskiej Policji. Uczestnicy imprezy mieli możliwość obejrzeć radiowóz, przymierzyć elementy policyjnego umundurowania oraz oznakować rower.

Asp. sztab. Jerzy Barczentewicz z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji krośnieńskiej Policji oraz bryg. Mariusz Kozak Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego krośnieńskiej straży pożarnej w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” przypomnieli, jak unikać zagrożeń, ale też jak zachować się, gdy znajdziemy się w niebezpiecznej sytuacji podczas wakacji.

Źródło: KMP Krosno

07-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)