Policjanci dbają o bezpieczeństwo seniorów (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci z Krosna dbając o bezpieczeństwo osób starszych zorganizowali spotkanie dla seniorów. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosili mieszańców trzech krośnieńskich dzielnic: osiedla Romualda Traugutta, Stefana Grota-Roweckiego oraz dzielnicy Suchodół. Podejmowane działania realizowane są w ramach programu prewencyjnego “Bezpieczny senior”.

Asp. sztab. Jerzy Barczentewicz, mł. asp. Marcin Krówka, asp. sztab. Agnieszka Surmacz z Wydziału Prewencji oraz st. asp. Łukasz Fiałkowski dzielnicowy osiedla Grota Roweckiego i Suchodołu w Krośnie, realizowali zadania w ramach programu „Bezpieczny senior”. Podczas wczorajszego spotkania, które odbyło się w sali przy Sanktuarium św.Jana Pawła II w Krośnie mówili jak unikać zagrożeń. W trosce o osoby w wieku dojrzałym wyjaśniali w jaki sposób do minimum ograniczyć ryzyko stania się ofiarą przestępstwa, jak się zachować by nie ulec oszustwom i kradzieżom. Wyjaśnili jak wezwać pomoc oraz jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaprezentowali również sposób postępowania w przypadku utraty dokumentów i karty bankomatowych.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Stanisław Czaja Przewodniczący Zarządu Osiedla Stefana Grota-Roweckiego, Anna Bazan radna osiedla oraz Julian Wyderka Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Suchodół.

Źródło: KMP Krosno

14-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)