Policja sprawdzała trzeźwość. Rekord: 4,2 promila alkoholu u motorowerzysty z zakazem prowadzenia pojazdów

KROSNO / PODKARPACIE. Podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zdecydowało się usiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, który miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

„Trzeźwy poranek” to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawę bezpieczeństwa na drogach. W poniedziałek od godziny 5 do 13, na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego policjanci prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. W działania zaangażowano 14 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz 8 policjantów z komisariatów. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 1000 kierujących.

Podczas prowadzonych działań ujawniono 5 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Już o godz. 7, na ulicy Krośnieńskiej w Odrzykoniu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, mieszkaniec gminy Dukla, który tuż po godz. 9, został poddany kontroli w miejscowości Równe. Policyjny alkomat wskazał u niego 4,2 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że 32-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy kierujący na „podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

źródło: KMP Krosno

13-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)